Ankara Dijital Gülüş Tasarımı 

  Dijital gülüş tasarımı Ankara, diş hekimleri tarafından dijital teknolojiden yararlanılarak oluşturulmuş estetik bir gülüş tasarımıdır. İnsanların çoğu gülerken veya konuşurken ağzını gizleme ihtiyacı duymaktadır. Bunun ana sebebi dişlerinin görünümünden ve gülüşlerinden memnun olmamalarıdır. Gülüşünüzden memnun değilseniz, gülerken dişlerinizin görünmesinden utanıyorsanız, gülerken kendinizi rahat hissetmiyor ve saklama ihtiyacı duyuyorsanız sizin de gülüş tasarımına ihtiyacınız var demektir. Gülüş tasarımı sizi bu sorunlardan kurtarıp size daha sağlıklı ve estetik açıdan daha güzel bir gülüş sağlayabilir. Güzel ve etkileyici bir gülüşe ulaşmak isteyen herkes gülüş tasarımına adaydır. Ankara dijital gülüş tasarımı ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz Dr. Dt. Berk Köni ile iletişime geçebilirsiniz.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

  Dijital gülüş tasarımı Ankara, çeşitli nedenlerle estetiği bozan diş ve diş etindeki farklılıkların hastanın ihtiyaçları ve yüz şekline göre dijital teknolojiden yararlanarak doğal ve estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan tedavi yöntemidir. Her hastaya özel tasarımlar yapılan, hasta merkezli bir uygulamadır. Her kişinin gülüşü kendine özgüdür ve her kişiye en uygun tasarım yapılmalıdır. Yapılan tasarım hastaya sunulur ve işleme geçmeden önce hastanın onayı alınır. Dijital gülüş tasarımında sürprize yer yoktur, hasta tasarımdan önce karşılaşacağı sonucu görür ve içi rahat bir şekilde işlemini yaptırır.

  Bu uygulamanın en çok tercih edilmesinin sebebi sonucun daha önceden dijital ortamda görülüp karar verilebilmesidir. Son yıllarda en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Belirlenir?

  Dijital gülüş tasarımı, gelişmiş dijital tasarım yazılımı ile hastanın dişlerinin ve yüz oranlarının analizine dayanır. Her gülüş özeldir, kendine özgü olmak zorundadır. Bundan dolayı dijital estetik gülüş tasarımı belirlenirken tüm değişkenler göz önünde bulundurularak kişiye en yakışacak diş tasarımı yapılır.

  Bu tasarım yapılırken:

  • Kişinin yüz hatları,
  • Cinsiyeti,
  • Yaşı,
  • Dudağının şekli ve büyüklüğü,
  • Gülüş simetrisi,
  • Diş yapısı,
  • Diş etlerinin durumu,
  • Dudakların bitiş çizgisi ve çene yapısı dikkate alınarak işlemlere başlanır.

  Dijital Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

  Dijital Gülüş tasarımı yaparken önce hasta ile görüşülür, nelerden şikayetçi olduğu, gülerken neden rahatsız olduğu dinlenilir. Buna göre plan yapılır, tedavi başlanır. Gülüş tasarımı, birçok işlemi içerisine aldığı için farklı alanlarda uzman olan diş hekimlerinin ortak çalışmasını gerektiren bir süreçtir. Öncelikle tedavinin hastaya özel uygulanması nedeniyle her hastada aynı prosedürün tercih edilemeyeceğini belirtmek gerekiyor. Bundan dolayı işleme başlamadan önce mutlaka ağız ve diş muayenesinin kapsamlı bir şekilde yapılması gerekiyor.

  Estetik ya da dijital gülüş tasarımı tedavisi, mevcut sorunların giderilmesi ile başlar. Sonrasında stüdyo ekipmanları kullanılarak fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirilir. Bu görüntüler dijital ortama aktarılır, kişinin gülümsemesini ve yüzünü oluşturan diğer yapılar ile 3 boyuttaki uyumu bilgisayar ortamında ölçülür ve tasarlanır. Aynı seans içerisinde alt ve üst çeneden ölçü alınması da gerebilir. Dijital uygulama ile gülüş tasarımı hastaya ağız içerisinde gösterilir. Tasarım aşamasında belirlenen işlemler sırasıyla uygulanır ve böylelikle estetik gülüş tasarımı tedavisi tamamlanmış olur.

  Dijital Gülüş Tasarımı Kaç Seans Sürer?

  Dijital Gülüş Tasarımı yapılırken merak edilen noktalardan biri de ne kadar zamanda yapıldığıdır. Tedavinin süresi; hastanın diş şikâyeti ve ağız yapısına göre değişiklik göstermektedir. Hastanın ölçümleri yapıldıktan sonra dijital ortamda hazırlanan şeffaf plaklarla gülüş tedavisi başlar. Plakların oluşturulması ortalama 10-15 gün içerisinde gerçekleşirken sonraki muayenede uzman hekiminiz şeffaf plakların nasıl kullanılacağını sizlere aktarır. Tedavi hastanın şikayetlerine göre en az 7 plak ila 50 plak arasında değişiklik gösterebilir.

  Dijital Gülüş Tasarımında Gösterilen Gülüşün Birebir Aynısı Yapılır mı?

  Hastaların en çok merak ettiği konu, dijital gülüş tasarımı kapsamında gösterilen gülüşün aynısının yapılıp yapılmadığı olmaktadır. Bu konuda endişelenmeye gerek yoktur. Dijital gülüş tasarımında yapılan görsel, hekim talimatlarına uyulduğu sürece uyuşmaktadır. Seans içerisinde hasta memnun kalmadığı noktaları dile getirir ve bu doğrultuda tasarımda bazı değişiklikler yapılması gündeme gelebilir.

  Dijital gülüş tasarımı kapsamında hasta tarafından onaylanmayan hiçbir işleme yer verilmez. Diş hekimi tarafından yapılacak işlemler hakkında hastaya bilgi verilirken şayet varsa alternatif işlemler de aktarılır.

  Ankara Gülüş Tasarımı Fiyatları 2023

  Gülüş tasarımı, sadece ağız ve diş sağlığı açısından değil, kişinin özgüveninin yükselmesi açısından da oldukça önemlidir. Dişler, gülümsediğimizde ilk dikkat çeken noktadır. Bu nedenle temiz ve sağlıklı dişler, kişisel imajımızı ciddi oranda destekler. Bunun tam tersi olduğunda, yani ağız ve diş sağlığımızdan memnun olmadığımızda ise sosyal özgüvensizlik sorunları ortaya çıkabilir. Gülüş tasarımı sayesinde dişlerdeki birçok rahatsızlığı tedavi etmek ve daha çekici bir gülüş elde etmek mümkündür. Gülüş tasarımı fiyatları ise yapılan uygulamalara göre değişebilir. Bu nedenle Ankara gülüş tasarımı fiyatları için Dr. Dt. Berk Köni ile iletişime geçebilirsiniz.


  Şimdi Ara
  Yol Tarifi