Blog geri dön

Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar?

Şeffaf plak tedavisinde süreç hastadan hastaya değişmektedir. Bu sebeple şeffaf plak tedavisi fiyatları vakadan vakaya değişkenlik gösterir. Şeffaf plak tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Berk Köni ile iletişime geçebilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir ?

Şeffaf plak tedavisi yani halk arasında bilinen adıyla telsiz ortodonti ya da invisalign tedavisi, porselen veya metal braketlerin kullanılmadığı bir çeşit ortodontik tedavi şeklidir. Sabit ortodontik tedavi adı verilen tedavi şeklinde, dişlerin üzerine hastanın kendi başına çıkaramayacağı metal ya da porselen braketler yapıştırılır. Şeffaf plak tedavisinde ise hastanın dişleri kolaylıkla takıp çıkarılabilen transparan plaklar kullanılır. Bu özellikleri sayesinde sabit tedaviye göre daha konforlu ve estetik olarak daha avantajlıdır. Ayrıca şeffaf plaklar kişiye özel üretildiği için tedavi sonunda dişlerin nasıl gözükeceği kolayca belirlenebilir.

Şeffaf Plak Tedavisi Nasıl Uygulanır ?

Şeffaf plak tedavisinde ilk muayene sırasında hastanın diş ve çene yapısı ile diş eti dokularının sağlığı kontrol edilir. Hasta şeffaf plak tedavisine uygun ise 3 boyutlu ağız içi taraması alınır ve sanal ortama aktarılır. Bilgisayar programları ve dijital tasarım ile dişlerin ideal hali belirlenir ve dişleri bu noktaya hareket ettirebilmek amacıyla vaka zorluğuna bağlı olarak belli sayıda şeffaf plaklar üretilir.  Bu şeffaf plaklar birbirinden milimetrik olarak farklıdır ve 8-10 günde bir değiştirilerek kullanılır. Bu şekilde dişlerin ideal konumlanması adım adım gerçekleşir.

Şeffaf Plak Tedavisinde Fiyatlandırma Nasıl Uygulanır ?

Şeffaf plak tedavisinde fiyatlandırma tedavinin uygulanacağı süre ve hastanın diş-çene yapısına göre değişiklik gösterir. Çarpıklık miktarı arttıkça kullanılması gereken plak sayısı ve tedavi süresi artmaktadır. Dolayısıyla fiyatlandırma yapılırken vakalar zorluk derecesine göre değerlendirilir.

Blog geri dön
Şimdi Ara
Yol Tarifi