DR. BERK KÖNİ

Uzm. Dr. Berk Köni, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamlamış ve 2004 yılında mezuniyetini takiben Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans eğitimine başlamıştır. Bu süreçte Ortodonti, Oral Diagnoz ve Çene Cerrahisi staj eğitimini burslu olarak Cardiff Üniversitesi’nde tamamlamıştır. (Cardiff University-Cardiff / Wales / UK).

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra Konya Jandarma Bölge Komutanlığında Revir Diş Tabibi Asteğmen olarak askerlik görevini yapmış; bu süreçte gezici diş ünitesi ile, Isparta, Burdur, Antalya illerindeki muhtaç bölge ve köylerde gezici olarak yaklaşık 1200 aileye ağız ve diş sağlığı hizmeti vermiştir.

Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Ana Bilim Dalı’nda yürüttüğü mini implant osseointegrasyonu konulu tez çalışması sonrası Ortodonti Uzmanı ünvanı almıştır.

2011 yılından itibaren özel klinikte çalışmış, 2015 yılında ilk kliniğini kurmuştur.

2020 yılında kurulan dijital tedavi planlama danışmanlığı ve eğitim şirketi Doublecheck TPS & Akademi’nin kurucu ortağıdır.

2021 yılında ise 3D teknolojilere entegre kliniğini kurmuş ve aligner (düzeltici şeffaf plaklar) merkezli çalışmaya başlamıştır.

Bugün serbest Ortodontist olarak mesleğini sürdüren Dr. Berk Köni evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şimdi Ara
Yol Tarifi