Blog geri dön

Invisalign Fiyatı Ne Kadar?

Invisalign fiyatları her vakanın zorluk derecesine ve tedavi süresine göre değişim göstermektedir. Ayrıca bazı hastalarda ek mekanik gerektiren tedaviler uygulanabildiği için ek fiyatlandırmalar da yapılabilir (mini-vida kullanımı gibi). Invisalign tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Berk Köni ile iletişime geçebilirsiniz.

Invisalign Tedavisi Nedir ?

Şeffaf plaklı ortodontik tedavi, kişiye özel tasarlanmış ve haftadan haftaya değiştirilen düzeltici plakların kullanıldığı ortodontik tedavi yöntemidir. Bu tedaviye halk arasında “Invisalign tedavisi” de denilebilmektedir. Aslında Invisalign bir tedavi çeşidi değil bir firma ürünüdür. Piyasada sıklıkla bu marka tercih edildiğinden halk arasında bu şekilde de isimlendirilmektedir.  Bu tedavi yöntemi sabit ortodontik tedaviye  göre daha konforludur çünkü diş telleri ve braketler gibi sert metal ürünler kullanılmaz. Kullanılan şeffaf plakların yapısı esnek ve köşesizdir. Bu sebeple ağız içi irritasyonlara sebep olmadan tedavi sürdürülebilir.

Invisalign tedavisi her seviyede diş çarpıklıklarının ve çocuk yaşta çene bozukluklarının düzeltilmesi için uygulanabilir. Fakat invisalign tedavisi diş hastalıkları olan ya da diş dokularında aşırı zayıflık olan hastalarda uygulanamamaktadır. Diğer yandan bu tedavinin uygulanması için bir yaş aralığı yoktur.

İnvisalign Tedavisinde Dişlerin Konumu Nasıl Değişir ?

İnvisalign tedavisinde aligner adı verilen transparan ya da şeffaf plak olarak bilinen aygıtlar kullanılır. Bu plaklar 3 boyutlu ortamda sanal olarak tasarlanır. Dişlerin şimdiki hali ile idealdeki hali arasındaki mesafe otomatik olarak ölçülür ve bu mesafe her plakta dişler 0.25’er mm hareket edecek şekilde safhalara bölünür. Her safhaya özel bir hizalayıcı şeffaf plak (aligner) üretilir; her aligner dişleri sırayla 0.25’er milimetre istenilen pozisyona doğru iter ve dişler hizalandığında tedavi sonlandırılır.

İnvisalign Tedavisinde Fiyatlar Neden Değişir ?

Tedavi süresi, çapraşıklık miktarı ve çene bozukluğunun şiddeti gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Dolayısıyla vakalar zorluk derecelerine göre sınıflandırılır ve fiyatlandırılırlar.

Blog geri dön
Şimdi Ara
Yol Tarifi