Blog geri dön

Ankara Ortodonti Tedavisi Fiyatları

Ankara ortodonti tedavisi fiyatları hastadan hastaya ve tedavi yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Ortodonti dişlerin diziliş sorunlarına odaklı bir diş hekimliği alt dalıdır. Ortodonti tedavisinde, dişlerin dizilişi ve yüz ve çene problemlerinin düzeltilmesine yönelik tedavi uygulanır. TEdavide kullanılacak araçlar hangi tip tedavi uygulanacağına göre değişmektedir. Dolayısıyla tedavinin çeşidine ve tedavi süresine göre fiyatlar değişebilmektedir. Ankara ortodonti tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Dr. Dt. Berk Köni ile iletişime geçebilirsiniz.

Sabit Ortodonti Tedavisi Nedir ?

Sabit ortodonti tedavisi halk arasında “diş teli” olarak bilinen braket ve ortodontik tellerin kullanıldığı tedavi yöntemidir. Diş telleri porselen veya metal malzemeden yapılabilmektedir. Porselen diş telleri şeffaf diş teli olarak da bilinmektedir. Bu tedavide dişlere yerleştirilen braketlerden teller geçirilir. Bu tellerin zaman içerisinde dişlere uyguladığı baskı arttırılarak ortodontik tedavi sağlanır. Gerekli olmadıkça yerleştirilen braketlerin konumları değiştirilmez.

Lingual Braket Tedavisi Nedir ?

Lingual braket tedavisi halk arasında “içten tel” takılması olarak da bilinen, dişlerin arka yüzeylerine özel braketlerin yerleştirilmesi ile dışarıdan bakıldığında anlaşılmayacak şekilde uygulanan tedavi şeklidir. Bu şekilde tedavi sürecinde metal diş teli görüntüsü olmaz.

Şeffaf Diş Plağı Tedavisi Nedir ?

Şeffaf diş plağı tedavisi diş dizilim ve çene bozukluklarında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi tel tedavilerine göre daha avantajlıdır çünkü tedavi sırasında kullanılan transparan diş plakları hem dişlere aşırı baskı uygulamaz hem de estetik gözükür ve gülümsemeyi kötü etkilemezler.

Ortodonti Tedavisi Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Ortodonti tedavisi her bireye farklı yöntemler kullanılarak uygulanır. Farklı yöntemlerin yanı sıra tedavi süresi de değişim göstermektedir. Bu sebeple ortodonti tedavisi fiyatları uygulanan tedavi yöntemi ve süreye göre değişim gösterir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Randevu Alın
Yol Tarifi